Žiarsky mestský polmaratón s rekordnou účasťou a fantastickou atmosférou

Už v poradí siedmy krát sa uskutočnil v Žiari nad Hronom Žiarsky mestský polmaratón. Oproti minulým rokom nastala zmena  v čase štartu keď namiesto 13,00 hod sa štartovalo už o 10 hod. Účasťou  to bol rekordný ročník, keď na štart polmaratónu a štafiet sa postavilo 270 pretekárov . Preteky poctil svojou návštevou aj prezident SAZ p. Korčok, ktorý sa osobne prišiel presvedčiť a zažiť atmosféru tohto pekného preteku. Atmosféru dotváral aj fantastickým výkonom moderátor podujatia p. Vladimír Barón, ktorému  sa počas  4 hodinového programu nezastavili ústa a vytváral tak perfektnú atmosféru, tohto milého podujatia. Kvalitu štartového poľa tvorili 3 bežci z Kene a početná  ekipa  z Ukrajiny a Maďarska,  ktorí obsadili popredné miesta a samozrejme,  zbytok boli pretekári zo SR.  Súčasťou Žiarského mestského polmaratónu boli aj pretekári  inline, ktorý bol 1. kolom Slovenského pohára.

3.Ugrynchuk, Oksana Ukr. JM Demolex  1:27:14,89 hod

Riaditeľ preteku Ján Žiak v rozhovore pre TV poznamenal, že ambíciou organizačného tímu pravidelne zvyšovať účasť ako aj kvalitatívne tak aj kvantitatívne a cieľom už pre budúci rok je účasť 500 štartujúcich.Ďakujeme za príjemne strávený  deň a fantastickú atmosféru.