Na Čertovici odmenili najlepších bežcov - vrchárov za rok 2015

Na Čertovici po dobehnutí bežcov do cieľa odmenili i najlepších vrchárov za rok 2015. Všetci medailisti v jednotlivých vekových kategóriách dostali športové poháre od organizátora - Únie behov do vrchu.
Slovenský pohár v behu do vrchu za rok 2015 pozostával zo 16 samostatných súťaží, ktoré sa konali v rôznych miestach Slovenska.Body v tomto celoročnom seriáli sa podarilo získať spolu 690 pretekárom v mužských a 203 pretekárkam v ženských kategóriách. Počet účastníkov z radov bežcov, lyžiarov, skialpinistov, cyklistov, vrcholových i rekreačných športovcov však bol oveľa vyšší, pretože nie všetci zúčastnení mali to šťastie, že absolvovanie podujatia premenili i v bodový zisk. Súťaží sa zúčastňovali takmer pravidelne i zahraniční bežci (z Poľska, Ukrajiny, Maďarska, Česka), body však boli prideľované iba súťažiacim Slovákom. V kategórii mužov A (do 39 rokov) body získavalo prvých 30 pretekárov (50,40,30,27, 26,...1), u mužov B (od 40 do 49 rokov) bodovala prvá dvadsiatka (30,20,18,17,16...1). V ostatných kategóriách bola bodovo ocenená iba elitná desiatka (20,15,10,7,6...1). Behy Pruské - Vršatec (M SR v behu do vrchu) a Beh na Zelené Pleso (kvalifikácia na majstrovstvá Európy) sa organizátori rozhodli oceniť dvojnásobným počtom bodov.